354 - Tekannor Kina 1700-tal

773591

TEKANNOR, 3 st., porslin, Kina, Qianlong (1736-1795), klotformade, varierande dekor, höjd ca 13-14 cm

Lagningar, kompletterade

Orientaliskt, Porslin, Gamla kassan, Kinasalongen

354 - Tekannor Kina 1700-tal

Budhistorik (17 bud)
0
2 800
6154919
6154452
6154890
950
6154452
900

Slutpris SEK:
2 800
294 EUR, 364 USD
Utropspris SEK: