336 - Terrin Kina 1700-tal

773396

TERRIN, porslin, Kina, Qianlong (1736-1795), dekor av blomsterkorg med lock i underglasyrblått, höjd ca 22, längd 34 cm

Nagg

Orientaliskt, Porslin, Gamla kassan, Kinasalongen

336 - Terrin Kina 1700-tal

Budhistorik (34 bud)
0
4 800
6153635
4 200
6156883
4 200
6153635
6156880
3 800

Slutpris SEK:
4 800
504 EUR, 624 USD
Utropspris SEK: