333 - Läsljusstake Karl Johan

773391

LÄSLJUSSTAKE, för 2 ljus, Karl Johan, sannolikt stockholmsarbete, förgylld mässing, bemålad plåtskärm, ovoid fot med spiralbård och liggande hund, 1800-talets första hälft, höjd ca 49 cm

Bruksspår

Belysning, Bordslampor, Gamla kassan, Kinasalongen, Diverse, Diverse

333 - Läsljusstake Karl Johan

Budhistorik (23 bud)
0
9 200
6156321
4 200
6154056
6154045
3 800
6140317
3 600

Slutpris SEK:
9 200
966 EUR, 1 196 USD
Utropspris SEK: