323 - Rokokobyrå Niclas Korp

773381

NICLAS KORP (mästare i Stockholm 1771-1800), byrå, stockholmsarbete i rokoko, signerad NK, fanerad i olika träslag, skiva i kalksten, höjd ca 79, 117 x 59 cm

Bruks- och åldersrelaterat slitage

Ändringar/tillägg
Nyckel finns att hämta i utlämningen

Möbler, Skåp, byråer, Gamla kassan, Kinasalongen

323 - Rokokobyrå Niclas Korp

Budhistorik (42 bud)
0
48 000
6152568
38 000
6103127
37 000
6103127
36 000
6102067
35 000

Slutpris SEK:
48 000
5 040 EUR, 6 240 USD
Utropspris SEK:
60 000