319 - Stol rokoko

773377

STOL, Louis XVI, skuren bok, målad, bronserade detaljer, textilklädd sits med spiralresårer, 1700-/1800-tal, höjd ca 91, sitthöjd 40 cm, medföljer kudde i samma textil

Slitage, renoverad, ommålad, nutida plyschklädsel

Möbler, Stolar, Gamla kassan, Kinasalongen

319 - Stol rokoko

Budhistorik (27 bud)
0
7 000
6157785
6157696
3 800
6156987
3 600
6156803
3 400

Slutpris SEK:
7 000
720 EUR, 820 USD
Utropspris SEK: