317 - Bord Gustavianskt

773375

TEBORD, gustavianskt, fajansskiva med svart/vit dekor av Ulriksdals slott, efter Hilleström, förgyllt underrede, 1800-tal, skivan 1700-tal, Sverige, höjd ca 73 , 47 x 79 cm

Skador/lagningar

Möbler, Övriga möbler, Gamla kassan, Kinasalongen

317 - Bord Gustavianskt

Budhistorik (48 bud)
0
16 500
6155577
10 000
6155253
9 800
6155575
9 800
6155253
9 600

Slutpris SEK:
16 500
1 696 EUR, 1 932 USD
Utropspris SEK:
15 000