315 - Skrivbord rokoko

773373

SKRIVBORD med uppsats, rokokostil, fanerat i mahogny, 2 lådor i sargen, 2 blindlådor, bronserade beslag, uppsatsen med 3 fack och 6 smålådor, 1800-tal, Höjd 75 / 100, 100 x 67 cm

Bruksslitage, faneravslag

Ändringar/tillägg
Nyckel finns att hämta i utlämningen

Möbler, Övriga möbler, Gamla kassan, Kinasalongen

315 - Skrivbord rokoko

Budhistorik (27 bud)
0
11 500
6154836
6 400
6155453
6 200
6154836
5 200
6108293
5 000

Slutpris SEK:
11 500
1 208 EUR, 1 495 USD
Utropspris SEK:
12 000