423 - Marieberg gallerskålar

773286

MARIEBERG, gallerskålar med tillhörande fat, 1 par, flintgods, Marieberg, Henrik Stens period (1769-1788), märkta MB Sten, höjd 8,5, 27 x18 cm

Proveniens
Ökna säteri

Åldersrelaterat slitage,

Keramik/Porslin, Gamla kassan, Wedgewood salongen, Diverse

423 - Marieberg gallerskålar

Budhistorik (11 bud)
0
8 800
6157217
8 400
6146466
8 200
6148272
8 000
6146466
750

Slutpris SEK:
8 800
924 EUR, 1 144 USD
Utropspris SEK:
10 000