418 - Ljuskrona Böhmen

773267

LJUSKRONA, metall, glas, delvis med förgyllning, gjutna / slipade prismor, 6 ljusarmar, Irland 1700-talets slut, höjd ca120, Ø 75 cm

Proveniens
Wolter af Peterséns

Bruksspår

Belysning, Ljuskronor, Gamla kassan, Wedgewood salongen

418 - Ljuskrona Böhmen

Budhistorik (35 bud)
0
24 000
6156689
19 500
6157864
19 000
6156689
18 500
6157391
18 000

Slutpris SEK:
24 000
2 520 EUR, 3 120 USD
Utropspris SEK:
20 000