387 - Byrå sengustavianskt stockholmsarbete

772447

BYRÅ, sengustavianskt stockholmsarbete, fanerad i mahogny, beslag i mässing, 3 lådor, (möjligen senare) skiva i carraramarmor, snedställda hörn med kannelleringar och linser, ca 1800, höjd 84,5, 112 x 56 cm

KOLLA OM SKIVAN ÄR ORIGINAL ELLER SENARE!

Bruks- och åldersrelaterat slitage, ställvis blekt

Ändringar/tillägg
Nyckel finns att hämta i utlämningen
Åldersrelaterat slitage, ställvis blekt

Möbler, Skåp, byråer, Gamla kassan, Wedgewood salongen

Budhistorik (41 bud)
0
8 600
6151022
7 800
6155359
7 600
6151022
7 400
6154141
7 200

Slutpris SEK:
8 600
903 EUR, 1 118 USD
Utropspris SEK:
12 000