386 - Brickbord sengustavianskt

Föregående | Översikt | Nästa

772440

BRICKBORD, sengustavianskt, underrede fanerad i mahogny, mässingsdetaljer, utdragbara skivor i varje kortända, bricka med målat motiv i medaljong samt målade bårder, ca 1800, höjd inklusive bricka ca 79, 75 x 58 cm

PROVENIENS: Svensk-tyske arkitekten Alfred Grenander

Bruksslitage

Möbler, Soffbord, sidobord, Gamla kassan, Wedgewood salongen

772440 - 386 - Brickbord sengustavianskt
Din e-postadress

Fråga
Skicka

Budhistorik (13 bud)
6096322
4 400
6119690
4 200
6096322
6119689
3 800
6096322
3 600

Avslutas som slagauktion på Hotell Öresund, Landskrona.
AKTUELLT BUD SEK:
4 400
452 EUR, 515 USD
Utropspris SEK:
12 000

Lämna maxbud:

SEK

Logga in / Bli kund

Mer information och villkor här

Föremålen avhämtas i Gamla Kassan, Parkgatan 4, Landskrona.