266 - Skulptur Paul Landowski

771046

PAUL LANDOWSKI (Frankrike, 1875-1961), Ormdanserskan, patinerad brons, signerad P Landowski, monogramstämplad PL, numrerad 4, gjutarstämplad La Stele, höjd ca 47,5 cm inkl sockel av grön marmor

Slitage, bortfall av patinering

Konst, Skulpturer, Gamla kassan, Matsalen

266 - Skulptur Paul Landowski

Budhistorik (49 bud)
0
10 000
6157727
9 400
6155117
9 200
6157720
9 200
6155117
9 000

Slutpris SEK:
10 000
1 019 EUR, 1 232 USD
Utropspris SEK:
6 000