265 - Bordsur empire

771039

BORDSUR, empire, brännförgylld och svärtad brons, dekor av stående Apollo, höjd 59 cm, nyckel finns

PROVENIENS: Skänkt till Dirigentens rum på Helsingborgs konserthus

Urtavlan med skador, funktionen ej testad - SAV ansvarar ej för gången

Klockor/Ur, Gamla kassan, Matsalen

265 - Bordsur empire

Budhistorik (24 bud)
0
8 000
6108853
4 200
6119660
6108853
3 800
6105586
3 600

Slutpris SEK:
8 000
840 EUR, 1 040 USD
Utropspris SEK:
6 000