256 - Bordslampa empirestil

770840

BORDSLAMPA, empire, elektrifierad fotogenlampa, bemålat trä samt metall, dekor i pastellage, textilskärm, 1800-tal, höjd ca 45 cm

Slitage, färgbortfall, SAV garanterar ej funktionen

Belysning, Bordslampor, Gamla kassan, Matsalen

256 - Bordslampa empirestil

Budhistorik (13 bud)
0
6 600
6157321
3 800
6154264
3 600
6156204
3 400
6154264

Slutpris SEK:
6 600
693 EUR, 858 USD
Utropspris SEK: