247 - Fällbord nyrokoko

Föregående | Översikt | Nästa

770562

FÄLLBORD, nyrokoko, fanerat i mahogny, träskuret underrede av betsad bok, skiva med infällt broderi / applikation med årtalet 1850, under glas, England, höjd 70 (121), 70 x 85 x 69 cm

Proveniens: Margaretetorps gästgiveri

Bruksslitage, några lösa skruvar i gett gångjärn

Möbler, Soffbord, sidobord, Gamla kassan, Matsalen

770562 - 247 - Fällbord nyrokoko
Din e-postadress

Fråga
Skicka
247 - Fällbord nyrokoko

Budhistorik (3 bud)

6080814
6106370
6080814

Avslutas som slagauktion på Hotell Öresund, Landskrona.
AKTUELLT BUD SEK:
41 EUR, 47 USD
Utropspris SEK:

Lämna maxbud:

SEK

Logga in / Bli kund

Mer information och villkor här

Föremålen avhämtas i Gamla Kassan, Parkgatan 4, Landskrona.