246 - Vinkylare 1700-/1800-tal

770486

VINKYLARE, oktagonal, på ben, fanerad i mahogny och idegran, mässingsdetaljer, insats av zinkplåt, locket kantat av skuren repstav, raka kannellerade ben på hjultrissor, 1700-/1800-tal, England, höjd 79, 44 x 44 cm

Slitage, vissa skador, saknade delar, lös del medföljer

Möbler, Övriga möbler, Gamla kassan, Matsalen, Diverse

Budhistorik (24 bud)
0
6 400
6156708
6 400
6154268
6 200
6154268
5 800
6153937
5 600

Slutpris SEK:
6 400
652 EUR, 788 USD
Utropspris SEK: