238 - Matsalbord England

770402

MATSALSBORD med tre iläggsskivor á 68 cm, mahogny, dubbla bordsunderreden med svarvade på mässingshjul, omkring 1800-talets mitt, England, höjd 93,5, längd (som uppställt, med 2 iläggsskivor) ca 293 cm, maxlängd ca 360 cm, bredd 152 cm

Bruksslitage, någon smärre skada

Möbler, Matbord, Gamla kassan, Matsalen

238 - Matsalbord England

Budhistorik (50 bud)
0
16 500
6150337
16 500
6152905
16 000
6150337
14 500
6152902
14 000

Slutpris SEK:
16 500
1 733 EUR, 2 145 USD
Utropspris SEK:
30 000