1402 - Bricka karott 2 uppläggningsfat nysilver

769516

BRICKA, KAROTT MED LOCK OCH UPPLÄGGNINGSFAT, 2 st., nysilver, 1900-talets början, rektangulär bricka med handtag, 37x30 cm; rund karott med lock, diameter 21 cm; ett ovalt och ett runt uppläggningsfat, längd 50 cm/diameter 37 cm, kantdekor med fascesstav

lockets löstagbara handtag saknasslitage runt fat med graverad bokstav W på brättet

Diverse, Samlarobjekt, Gamla kassan, Källaren

Budhistorik (1 bud)

0
550
6164281

Slutpris SEK:
550
58 EUR, 72 USD
Utropspris SEK: