235 - Vattenkanna karott skålar 2 st nysilver

769482

VARMVATTENKANNA, KAROTT MED LOCK OCH 2 SKÅLAR, nysilver, 1930-40-tal, varmvattenkanna GAB 1930-tal, bastvirad hänkel, höjd 14 cm; karott Atla Danmark, diameter 17,5 cm; rund skål Råström Stockholm, diameter 19 cm; oval skål med svärtade handtag, längd 29 cm

slitage

Diverse, Samlarobjekt, Gamla kassan, Matsalen

Budhistorik (15 bud)
0
6156061
6126737
6136902
6126737
950

Slutpris SEK:
116 EUR, 143 USD
Utropspris SEK:
1 800