231 - Tallrikar 12 st pläter England

769180

GEORG RICHMOND COLLIS & Co., tallrikar, 12 st., Birmingham omkring 1840, djupa, räfflad mynningskant, graverade vapensköldar och crestvapen, i botten graverade initialer H. d`A
diameter 24,5 cm

PROVENIENS: Hotel D `Angleterre, Köpenhamn

slitage
skador

Diverse, Gamla kassan, Matsalen

Budhistorik (28 bud)
0
6156561
3 800
6155016
3 600
6155016
3 400
6154862
3 200

Slutpris SEK:
420 EUR, 520 USD
Utropspris SEK:
1 800