230 - Samovar pläter 1800-tal

769167

SAMOVAR, pläter, England 1800-talets första hälft, rund på kvadratisk fot med fyra kulfötter, ringbitande lejonmaskaroner, höjd 41 cm

lagningar
kranens benknopp skadad och medföljer
borttagen brännare
slitage

Diverse, Gamla kassan, Matsalen

230 - Samovar pläter 1800-tal

Budhistorik (20 bud)
0
1 800
6099922
1 600
6099268
6099921
6099268
1 400

Slutpris SEK:
1 800
189 EUR, 234 USD
Utropspris SEK: