226 - Ljusstake coaster bricka pläter

769007

LJUSSTAKE, COASTER OCH BRICKA, pläter, England 1700-talets slut, ljusstake med kolonnskaft och kvadratisk fot, höjd 26,5 cm; coastern med genombruten dekor, diameter 12 cm; spetsoval bricka på fyra ben, graverad dekor, längd 16,5 cm

smärre skador, lagningar och bucklor

Diverse, Samlarobjekt, Gamla kassan, Matsalen

Budhistorik (6 bud)
0
1 300
6157840
550
6157115
500
6157115
450
6116289

Slutpris SEK:
1 300
137 EUR, 169 USD
Utropspris SEK: