151 - Bordsur empire

768991

BORDSUR, empire, vit marmor, förgylld brons med svärtade detaljer, brons, dekor med sfinxer och medusahuvud, nyckel finns,1800-tal, höjd 37 cm

smärre skador
funktionen ej testad och garanteras ej
urtavlan med skador

Klockor/Ur, Gamla kassan, Moster Majas salong

151 - Bordsur empire

Budhistorik (16 bud)
0
2 400
6155197
2 400
6156735
6155197
1 900
6156733
1 800

Slutpris SEK:
2 400
252 EUR, 312 USD
Utropspris SEK:
5 000