1329 - Dosor 7 st emalj 1700/1800-tal

768843

DOSOR, 7 st., emalj, 17/1800-tal, runda, ovala och en rektangulär, polykrom dekor, fattningar av mässing, diameter och längd 3,5-5,5 cm

sprickor
skador
slitage

Diverse, Gamla kassan, Kassavalvet

Budhistorik (19 bud)
0
7 400
6164019
7 400
6164247
7 200
6164019
6 400
6164246
6 200

Slutpris SEK:
7 400
777 EUR, 962 USD
Utropspris SEK: