1326 - Dosor 3 st emalj 1800-tal

768814

DOSOR, 3 st., emalj, 1800-tal, ovala, polykrom dekor, fattningar av mässing, längd 6,5, 7,5 respektive 8 cm

en med omfattande lagningar sprickor slitage

Diverse, Samlarobjekt, Gamla kassan, Kassavalvet

Budhistorik (4 bud)

0
2 800
6156928
650
6123811
600
6123811
6088324

Slutpris SEK:
2 800
294 EUR, 364 USD
Utropspris SEK: