1324 - Dosor 3 st emalj 17/1800-tal

768796

DOSOR, 3 st., emalj, 17/1800-tal, en oval och två runda, polykroma figurframställningar, en rund av förgylld metall med emaljlock, fattningar av förgylld mässing, längd 9 cm respektive diameter 6 cm

sprickor slitage skador

Diverse, Samlarobjekt, Gamla kassan, Kassavalvet

Budhistorik (12 bud)
0
5 000
6156923
6164701
1 400
6156923
6164072

Slutpris SEK:
5 000
525 EUR, 650 USD
Utropspris SEK: