1317 - Dosor 2 st emalj 1700-tal

768641

DOSOR, 2 st., emalj, 1700-tal, rektangulära, figurframställningar i svart och färg, förgyllda fattningar, längd 6,5 respektive 8,5 cm

sprickor slitage lagningar

Diverse, Samlarobjekt, Gamla kassan, Kassavalvet

Budhistorik (5 bud)
0
6158174
500
6157937
450
6152138
6121480

Slutpris SEK:
158 EUR, 195 USD
Utropspris SEK: