1315 - Dosor 2 st emalj 1700-tal

768611

DOSOR, 2 st., emalj, 1700-tal, rektangulära, vit reliefdekor och polykrom dekor av blommor, fattningar av mässing, längd 7 respektive 8 cm

sprickor slitage skador

Diverse, Samlarobjekt, Gamla kassan, Kassavalvet

Budhistorik (20 bud)
0
5 200
6156871
4 200
6165075
6156871
3 200
6165069

Slutpris SEK:
5 200
546 EUR, 676 USD
Utropspris SEK: