1313 - Dosor 2 st emalj 1700-tal

768580

DOSOR, 2 st., emalj, 1700-tal, rektangulära, polykrom figurframställning, locken invändigt med polykroma porträtt av dam med parasoll respektive solfjäder, mässingsfattningar, längd 8 cm

sprickor skador lagningar slitage

Diverse, Samlarobjekt, Gamla kassan, Kassavalvet

Budhistorik (7 bud)
0
4 200
6153725
6110685
6110685
950
6083494
900

Slutpris SEK:
4 200
441 EUR, 546 USD
Utropspris SEK:
2 500