1311 - Dosor 2 st emalj 1700-tal

768487

DOSOR, 2 st., emalj, 1700-tal, rektangulära, polykrom dekor, den ena med reliefmönster, mässingsfattningar, längd 8-8,5 cm

sprickor lagningar slitage

Diverse, Samlarobjekt, Gamla kassan, Kassavalvet

Budhistorik (19 bud)
0
7 000
6156865
2 600
6162126
2 400
6156865
1 600
6158273

Slutpris SEK:
7 000
735 EUR, 910 USD
Utropspris SEK: