1302 - Reseschatull London

768044

RESESCHATULL, krokopressat läder, omkring 1900, delar av silver stämplade London 1901 respektive Birmingham 1898 och 1900, schatullet märkt "The Alexander Clark Manufactoring Company Oxford St 188 London W", innehållande bl. a. flaskor och burkar med silverlock, borstar, kam tänger och småredskap med silverfattning, portmonnä och smyckeskrin, invändigt klädd med vattrat siden, skyddsöverdrag av smärting märkt på läderplatta H. L v D

slitage
smärre skador

Silver, Gamla kassan, Kassavalvet

1302 - Reseschatull London

Budhistorik (18 bud)
0
5 400
6142567
5 400
6163270
5 200
6142567
5 000
6154200
4 800

Slutpris SEK:
5 400
567 EUR, 702 USD
Utropspris SEK:
8 000