1293 - Dosor 2 st förgyllt silver

767516

DOSOR, 2 st., förgyllt silver, rektangulära, en stämplad London 1811, locket med sköldpaddsplatta med dekor av pärlemor; en stämplad C. G. Hallberg 1915, längd 6,5 cm, vikt 84 respektive 112 g

Silver, Övriga silverföremål, Gamla kassan, Kassavalvet

Budhistorik (25 bud)
0
3 200
6164998
3 200
6165057
6164998
2 800
6165053
2 600

Slutpris SEK:
3 200
336 EUR, 416 USD
Utropspris SEK:
1 800