1291 - Bägare silver omkring 1900

767479

SCHLEISSNER & SÖHNE, bägare, silver, Hanau omkring 1900, (fantasistämplar), dekor av fyra ringbitande lejonhuvuden och reliefblommor, höjd 6 cm, vikt 88 g

Graverat monogram HTB
Tidigare proveniens Hans Tobiesens Samling Köpenhamn 1900-talets början

en ring saknas

Silver, Gamla kassan, Kassavalvet

Budhistorik (11 bud)
0
6160552
900
6160239
850
6157194
6155469
750

Slutpris SEK:
126 EUR, 156 USD
Utropspris SEK: