1290 - Dosor 2 st ströare helgon silver

767469

DOSOR, STRÖARE OCH HELGONFIGUR, silver, två dosor Holland 1800-talets mitt, orientalisk ströare, en triangulär helgonfigur, dosornas höjd 4,5 cm, helgonfiguren 8 cm, total vikt 120 g

slitage

Silver, Gamla kassan, Kassavalvet

Budhistorik (26 bud)
0
6159170
6143433
3 800
6159169
3 600
6143433
3 400

Slutpris SEK:
420 EUR, 520 USD
Utropspris SEK: