1289 - Luktdosor 3 st silver 1800-tal

767461

LUKTDOSOR, 3 st., silver, rektangulära, invändig förgyllning och genombrutet innerlock, en stämplad Lorentz Schröder, Landskrona 1827; två Birmingham 1800-talets början, längd 4,2 cm respektive ca 3,5 cm för de två engelska, vikt 34 g respektive 38 g för de två engelska

ett gångjärn saknar sprint

Silver, Gamla kassan, Kassavalvet

Budhistorik (18 bud)
0
2 600
6165022
2 400
6164735
6165020
6164735
1 900

Slutpris SEK:
2 600
273 EUR, 338 USD
Utropspris SEK: