1287 - Luktdosor 2 st silver Helsingborg 1800-tal

767451

LUKTDOSOR, 2 st., silver, Helsingborg 1800-talets första hälft, balusterform, locket med krona, en stämplad Peter Romare och en Ernst Tengvall,höjd 6 cm, vikt 45 g

en med bristning

Silver, Övriga silverföremål, Gamla kassan, Kassavalvet

Budhistorik (18 bud)
0
3 800
6164962
2 400
6164032
6159283
6159283
1 600

Slutpris SEK:
3 800
399 EUR, 494 USD
Utropspris SEK: