101 - Betjäntlyktor 2 st

766189

BETJÄNTLYKTOR, två snarlika, för 2 ljus, bemålad plåt, glas, 1800-/1900-tal, lykthus ca 35 x 27 cm

Proveniens
Rosendals slott Skåne

Bruksslitage

Belysning, Vägglampor, Gamla kassan, Hall

101 - Betjäntlyktor 2 st

Budhistorik (38 bud)
0
10 000
6157641
10 000
6153586
9 800
6153586
9 400
6157633
9 200

Slutpris SEK:
10 000
1 032 EUR, 1 232 USD
Utropspris SEK: