97 - Soffa Biedermeier

766164

SOFFA / KÖKSSOFFA, biedermeier, björk, förvaring under locket, ca 1850, textilklädd sittdyna, ägarmärkt SJFS, höjd ca, 60, sitthöjd 40, längd 175 cm

Proveniens: Carl Adam "Cama" Lewenhaupt, Landskrona

Bruksslitage, senare dyna

Möbler, Soffor, Gamla kassan, Hall

97 - Soffa Biedermeier

Budhistorik (26 bud)
0
3 600
6143804
3 600
6122784
3 400
6092644
3 200
6122783

Slutpris SEK:
3 600
378 EUR, 468 USD
Utropspris SEK: