Spegel gustaviansk

Föregående | Översikt | Nästa

790659

SPEGEL, gustavianskt stockholmsarbete, föryglld, skuren dekor, krönet med räfflad medaljong och rosett, nedtill med lagerfestonger och pinjekotte, fasettslipat glas, otydlig stämpel a tergo med datering 1778, ca 150x63 cm

Krön med lagning, sannolikt senare glas (1800-tal), ytslitage

Speglar, Selected

Rum 3

790659 - Spegel gustaviansk
Din e-postadress

Fråga
Skicka
Spegel gustaviansk

Budhistorik (7 bud)
6037861
8 000
6034726
3 400
6033542
3 200
6029237
6029203
600

1 dag kvar
Avslutas 2020-07-05
20:51   (21:51 )
AKTUELLT BUD SEK:
8 000
822 EUR, 937 USD
Utropspris SEK:
30 000

Lämna maxbud:

SEK

Logga in / Bli kund

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.