Fåtöljer 1 par

789854

FÅTÖLJER, 1 par, parisarbeten, Napoleon III, träskuren dekor, förgyllda med polerat guld och slagmetall, dekor av snäckor, ströblomster och voluter, sittgöjd 43 cm

HISTORIK: Klassiska, 4 juni, 2013, nr: 1065

Slitage

Möbler, Fåtöljer, Selected

Rum 2

Fåtöljer 1 par

Budhistorik (10 bud)
6036868
15 000
6033393
12 000
6032341
10 000
6032323
6025883
2 800

Slutpris SEK:
15 000
1 542 EUR, 1 757 USD
Utropspris SEK:
20 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.