Bord och stolar av Alvar Aalto

Föregående | Översikt | Nästa

789151

ALVAR AALTO, MATBORD OCH 6 STOLAR, Artek sent 1940/1950-tal matbord modell 90, L-ben i lackad björk, bordsskivan mahognyfaner, diameter 127 cm, tilläggsskiva á 60 cm, höjd 72.

Stolarna modell 612, i lackad björk, Y-ben framtill, rygg samt sits med svart läderklädsel, stapelbara, bredd 50 cm, sitthöjd 43 cm, total höjd 80 cm.

Billnäs goes online

Slitage och stötmärken.

Ändringar/tillägg
Stolarna med svart läderklädsel

Möbler, Övriga möbler, Design

Södra kajen 14, Helsingfors

789151 - Bord och stolar av Alvar Aalto
Din e-postadress

Fråga
Skicka

Budhistorik (5 bud)
Bud EUR
6034682
6034296
6032016
6029002
6028647
100

1 dag kvar
Avslutas 2020-07-05
13:52   (14:52 )
AKTUELLT BUD EUR:
11 673 SEK, 1 367 USD
Utropspris EUR:
2 500

Lämna maxbud:

EUR

Logga in / Bli kund