Gallerskål med fat Royal Copenhagen

789017

ROYAL COPENHAGEN, gallerskål med underfat, porslin, Danmark, 1900-talets första hälft, modell 1579-1580, handmålad dekor, längd ca 25-28 cm

Mindre kantnagg på skålen

Keramik/Porslin

Monter 11

Budhistorik (27 bud)
6026306
6025585
6026305
6025585
1 900
6026304
1 800

Slutpris SEK:
226 EUR, 258 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 300 kr.