Gunnel Sahlin Frutteria Kosta Boda

788834

GUNNEL SAHLIN, skål med frukter, 6 dlr, Kosta Boda, "Frutteria", skulpturer, 5 st, färgad glasmassa, i form av frukter, delvis signerade och etikettmärkta, höjd ca 12-15 cm, en skål i klar glasmassa, oval form, höjd ca 9, längd ca 37 cm

Smärre slitage

Glas, Konstglas

Monter 12

Budhistorik (5 bud)
6034343
500
6032886
450
6034342
6032886
6027776

Slutpris SEK:
500
51 EUR, 59 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.