Tapio Wirkkala kaffeservis 4 delar

788152

TAPIO WIRKKALA, KAFFEKANNA, SOCKERSKÅL, GRÄDDKANNA, BRICKA, märkta Kultakeskus Oy Design Tapio Wirkkala made in Finland, 1900-talets senare hälft, koppar och teak, sockerskålen märkt Hopeakeskus Oy Design Tapio Wirkkala made in Finland. Kaffekannans höjd 16 cm. Brickans diameter 25 cm.

Billnäs goes online

Slitage

Metall, Design

Södra kajen 14, Helsingfors

Budhistorik (5 bud)
Bud EUR
6040063
320
6039597
240
6039596
220
6039592
200
6037175
100

Slutpris EUR:
320
3 113 SEK, 365 USD
Utropspris EUR: