Aalto-blommans del 3 av Alvar Aalto

787931

ALVAR AALTO, skål, "Aalto-blomman" del 3, signerad Alvar Aalto - Karhula, 1930-/40-tal, ljusblått glas blåst i träform, höjd 11,5 cm, bredd 23 cm

Billnäs goes online

Skada / reparation

Glas, Konstglas, Design

Södra kajen 14, Helsingfors

Budhistorik (8 bud)
Bud EUR
6040082
60
6032716
55
6040066
55
6032716
50
6040064
45

Slutpris EUR:
60
584 SEK, 68 USD
Utropspris EUR:
150