Paavo Tynell taklampa Taito

787206

PAAVO TYNELL, TAKLAMPA, Taito 1930/40-tal, mässingsstomme, fem ljuspunkter, kuporna opalglas, höjd 97 cm, diameter ca 60 cm

Billnäs goes online

Åldersrelaterat slitage, patinerad

Belysning, Taklampor, Design

Södra kajen 14, Helsingfors

Paavo Tynell taklampa Taito

Budhistorik (10 bud)
Bud EUR
6038695
6037809
900
6037805
820
6037804
6037803
740

Slutpris EUR:
9 728 SEK, 1 139 USD
Utropspris EUR:
1 400