Paavo Tynell två lampskärmar

786791

PAAVO TYNELL, taklampa, 1900-talets mitt, två genombrutna konformade skärmar i mässing. skärmarnas höjd 27 cm, diameter 15 cm.

Billnäs goes online

Åldersrelaterat slitage och hård patina, ej funktionstestad, renoverings objekt

Belysning, Taklampor, Design

Södra kajen 14, Helsingfors

Paavo Tynell två lampskärmar

Budhistorik (35 bud)
Bud EUR
6040058
1 800
6037817
1 750
6040057
1 700
6037817
1 650
6039278
1 600

Slutpris EUR:
1 800
17 510 SEK, 2 050 USD
Utropspris EUR: