Paavo Tynell golvlampa Idman

786643

PAAVO TYNELL, golvlampa, Idman, 1900-talets mitt,
skaft med tvinnad rotting, fotplattan i polerad mässing, bär tillverkarens stämpel, höjd 154 cm.

Billnäs goes online

Smärre åldersrelaterat slitage, skärmen förnyad

Belysning, Golvlampor, Design

Södra kajen 14, Helsingfors

Paavo Tynell golvlampa Idman

Budhistorik (15 bud)
Bud EUR
6040437
6040718
3 900
6040437
3 600
6040294
3 500
6039504
3 400

Slutpris EUR:
38 911 SEK, 4 556 USD
Utropspris EUR:
4 500