Tapio Wirkkala vas

776899

TAPIO WIRKKALA, VAS, signerad Tapio Wirkkala Iittala, 1950-tal, slipad kristall, höjd ca 17 cm.

Billnäs goes online

Glas, Vaser, skålar, fat, Design

Södra kajen 14, Helsingfors

Tapio Wirkkala vas

Budhistorik (7 bud)
Bud EUR
6035283
480
6035281
460
6035278
280
6031443
260
6029923
150

Slutpris EUR:
480
4 669 SEK, 547 USD
Utropspris EUR:
600