Timo Sarpaneva två glasskulpturer

776895

TIMO SARPANEVA, TVÅ GLASSKULPTURER, "Jättens näve" och "Jättens pärla" signerad Timo Sarpaneva Iittala, sent 1950-tal, sandblästrad och polerad med syra, höjd 8-28,5 cm

Billnäs goes online

Glas, Vaser, skålar, fat, Design

Södra kajen 14, Helsingfors

Budhistorik (7 bud)
Bud EUR
6033868
280
6033867
260
6033866
240
6033865
220
6033863
200

Slutpris EUR:
280
2 724 SEK, 319 USD
Utropspris EUR:
600